Dit artikel is geschreven door
Job Schepers
Job Schepers, Hoofdredacteur Texelse Courant| Horecaverslaggever| Texelaar met migratieachtergrond| ijsbaanverslaggever
Lichtjestocht met oude trekkers
AlgemeenStichting Landbouw Historie Texel houdt zaterdag 18 december een lichtjestocht met versierde oude tractoren. Eerder dit jaar werd een dergelijke optocht gehouden en trok toen veel bekijks.
“Het idee voor een lichtjestocht had ik al langer en nu ik het weer opgooide werd er enthousiast op gereageerd”, stelt Anton Bakker, voorzitter van de stichting. “We willen met onze hobby het kerstgevoel komen brengen, ook bij de verzorgingshuizen. Natuurlijk is iedereen van harte welkom om langs de route te komen kijken.”
De route start om 18:15 uur bij de parkeerplaats aan de Keesomlaan in Den Burg. Na de ronde in Den Burg wordt de route vervolgd richting Den Hoorn. In geval van heel slecht weer, wordt uitgeweken naar een andere datum.
Route Den Burg
Start: Parkeerplaats Keesomlaan - Hollewal - Beatrixlaan - Gasthuisstraat - Lijnbaan - Hollewal - Gasthuisstraat - Gravenstraat - Warmoesstraat - Elemert - Groeneplaats - Parkstraat - Weverstraat - Schilderend - Wilhelminalaan - Drijverstraat - Burdetstraat - Sluyscoog - Hallerweg - Kadijksweg - Marsweg - omdraaien bij Texelsun - Kadijksweg weer terug - Hallerweg - Sluyscoog - Buytengors - Schilpbanck - Waalderstraat - Witte Kruislaan - Kogerstraat - De Zes - Gasthuisstraat - Beatrixlaan - Jonkerstraat - Willem van Beijerenstraat - Boogerd - Beatrixlaan - Noordwester - Beatrixlaan - Gasthuisstraat - Schuttehof/Schuttehoek - Achter het PHH gebouw.
Na Den Burg
Daarna zullen de trekkers via de Pontweg en Hoornderweg naar Den Hoorn rijden. In Den Hoorn volgen zij: Diek - Herenstraat - Klif - omdraaien op het kruispunt - terug over Klif - Naalrand - Stolpweg - Kerkstraat. Dan eindigt de route bij de kerk.